Mom's & Tot's Hoşgeldiniz
Cemil Topuzlu Cad. No: 85/A Caddebostan

Cafe

Mutfak Kime Emanet?

Menümüz Bora Korkmaz tarafından hazırlanıyor!

Le Cordon Bleu London Aşçılık Mezunu’dur. olan şefimiz, Massimo Bottura(İstanbul), Jean-Georges Vongerichten (W Doha/Qatar), Jason Atherton (Londra), ve Londra’da 1 Michelin yıldızlı mutfakta staj yapmıştır.

Şefimiz yine WMF Marka Chef’i ve Tefal’in Ar-Ge chefliğini yürütmüştür.

İstanbul’da ve Ankara’da 4-5 ayrı mekanın mutfak danışmanlığını yapan genç şefimiz Bora; 3 yıl boyunca Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Aşçılık Eğitmen Şefliği yaptıktan sonra Mart 2019 itibari ile Mom’s & Tot’s mutfağında sizler için en özel reçetelerini hazırlamaktadır.

Kahvelerimiz Pınar Demir’e emanet!

İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan baristamız
2006 yılında Türkiye’de ilk kez düzenlenen barista yarışması Baristanbul’da dereceye girerek Hollanda’da Master Barista eğitimi ödülü kazanmıştır.
2007-2013 yılları arasında Kahve Dünyası’nda Barista Eğitmeni, Ürün Müdürü olarak görev alan Demir, aynı zamanda 96 mağaza kuruluşundan sorumlu olmuştur.
Yetiştirmiş olduğu baristalar arasında Türkiye’deki yarışmalarda birincilik elde eden ve Londra’da düzenlenen World Barista Championship’te Türkiye’yi başarıyla temsil eden baristalar bulunuyor.

2014 yılı itibari ile Mutfak Sanatları Akademisi’nde Kahve & Barista Eğitimenliği yapıyor. Hem günlük kahve workshopları hem de Uluslar arası sertifika programlı Profesyonel Barista eğitimleri vermektedir. Bunun yanı sıra bir çok kahve firmasına Kahve ve Coffee Shop danışmanlıkları çalışmaları da devam etmektedir.

Mutfak Sanatları Akademisi’nin kahvelerden sorumlu eğitmeni ve Türkiye’nin ilk barista yarışmasının şampiyonu olan baristamız Pınar, Mart 2019 itibari ile en leziz kahvelerini Mom’s & Tot’s ziyaretçileri için ekibi ile birlikte hazırlamaktadır.